Şirket Anayasası

 

- Temel kural başarıdır. Herkes önce işyerinin sonra kendisinin başarısı ve yükselmesi için gereken çalışmayı yapmakla yükümlüdür. İş yerinde her türlü çalışmanın amacı , müşterilerimizi memnun etmek içindir. Şirketin başarısı ve bununla beraber şirketin müşterilerinin parasının hakkını verebilmesi öncelikli misyonumuzdur.

 

- Her çalışan iş yerinin kapısından içeri adım atması ile beraber buraya kendisi ve ailesi için para kazanmak için geldiğini bilmesi ve buna göre davranması gerekir .Bu ekmek parasını kazanırken de birinci görevi şirketin menfaatlerini gözetmek ve şirketin daha başarılı olması için daha çok çalışmaktır.

 

- Eleman her ay kendisinin şirketin büyümesine katkı sağlayacak geliştirecek ne faaliyetlerde bulunduğunu ve neler öğrenip kapasitesini geliştirdiğini açıklamakla yükümlüdür.

 

- İşyerindeki kişiler ekip arkadaşlarınızdır. Görevleri şirkete en iyi şekilde hizmet etmektir yani İş arkadaşlarınızdır. Bu arkadaşlığın boyutu ,ekmek parası kazandığınız şirketin menfaatlari için oluşturmuş olduğunuz bir arkadaşlıktır.
Bundan dolayı bu iş yeri arkadaşlığının boyutunu değiştirip iş yeri dışında ailecek görüşen , birlikte pikniğe giden , doğum günü etkinlikleri düzenleyen , birlikte maça giden velhasıl iş arkadaşlığı çizgisini geçip samimi arkadaş olan kişiler , şirket yönetimi tarafından şartsız tazminatsız işten çıkarılacaktır. Ancak iş yeri dışında olup ta iş le ilgili ise yapılan görüşmeler , bunlar istisnai şartlara girecektir.

 

- Çalışanların eşleri ise iş yerinde hiç kimseyle arkadaşlık kuramaz yasaktır.Aynı şekilde çalışanların eşleri diğer çalışanların eşleri ile arkadaşlık kuramazlar.

 

- Kimse kimsenin sünneti düğünü gibi aileyi ilgilendiren törenlerine katılamaz hediye çiçek gönderemez . Yönetim çalışanlar adına katılabilir hediye çiçek gönderebilir ancak.

 

- Çalışanlar kendi aralarında da hediye alıp veremezler ,kesinlikle yasaktır.Gerektiğinde verilecek bir hediye varsa yönetim bunu takdir edecektir.

 

- Şirkette hali hazırda çalışan elemanların aile fertleri ,kardeşleri bacanakları , benzeri aile fertleri ile yakın arkadaşları  işe alınmayacaktır ,teklif dahi edilmesi yasaktır. Yani hiç bir çalışanın kendi aile mensubu ve arkadaşı iş yerimizde çalışamaz.

 

- Çalışan lar üzerlerine zimmetli şirket malları ve ofis eşyalarına azami dikkat etmekle ve bunları hasarsız bir şekilde gerektiğinde devretmekle yükümlüdür.

 

- Şirketin çalışanlardan öğrenmesini istediği ve katılmasını istediği tüm öğrenim kurslarına çalışanlar saat mevhumu gözetmeksizin katılmakla mükelleftir.

 

- Şirket çalışanları her türlü harcama için fiş ve fatura getirmekle yükümlüdür.Bilinçli yapılan israfi harcamalar kat be kat çalışan dan tahsil edilecektir.

 

- Şirketin yetkili elemanları sorumlu oldukları birimdeki kendilerine bağlı çalışan elemanlardan ve bu elemanların her türlü iyi veya kötü icraatından direk olarak sorumludurlar. Yetkili birim müdürlerine yönetim tavsiyesi, bu sorumluluğu almaları ve ekip elemanlarına azami dikkat etmeleridir.

 

- Şirketimizin ana misyonlarından biri de her türlü parasal harcamada mal alımında , yatırımda,  en iyi fizibilite araştırmalarını yapıp gereksiz masraflardan kaçınmaktır.
Tüm çalışan elemanlar Bu misyona göre çalışmalarını devam ettirecektir.

 

- Birim başkanı veya sorumlu müdürler ekibini kapasiteli kişilerden kurmaya gayret gösterecektir. Tam tersi bir tutum sergileyip başarılı şahsı harcamaya işten çıkmasını sağlamaya çalışmayacaktır. Böyle bir durumun şirket yönetimi tarafından tespiti . sorumlu müdüre ağır sonuçlar doğuracaktır.Böyle bir eleman başarısını engelleme ve çelme takma olayı zaten şirkete para kaybettirir bununda hesabını bu olayın faili müdür verecektir.

 

- Çalışanların aralarında borç alış verişinde bulunması kesinlikle yasaktır. Tespit edilirse borç alan da veren de derhal işten çıkarılacaktır.

 

- Bununla birlikte yönetimin haberi olmadan hiç bir çalışan bir diğerine iş yerinde veya dışarıda herhangi bir hediye veremez alamaz böyle bir durumun tespiti işten çıkarılma sebebidir.

 

- İş yerinde çalışan kişiler sizlerin iş arkadaşıdır Kim bu arkadaşlığı özel hale getirip sevgililik noktasına kadar taşırsa iki tarafta derhal işten çıkarılacaktır.

 

- İşyerinde her türlü fiziki taciz yasaktır.

 

- İş yerinde kavga etmek kesinlikle yasaktır. Her türlü sorun konuşarak medeni ölçülerde hal olunması gerektiğine inanmaktayız. Ancak fiziki şiddet yapan taraflar sorgusuz olarak işten çıkarılacaktır.

 

- İş yerinde alkol ve sigara kesinlikle yasaktır.

 

- Çalışanların kendi aralarında whatsapp türü uygulamalardan haberleşmesi işle ilgili ve kendi alanlarıyla alakalı ise yasak değildir ancak whatsapp ta grup kurulması kesinlikle yasaktır. Böyle bir grup kuran kim olursa komple cezalandırılacak ve işten çıkarılacaktır.
Yine mesai saatleri içinde tüm sosyal ağlar kullanımı  facebook twitter instagram kesinlikle yasaktır. Herkes mesai saatleri içinde işine konsantre olacaktır. Sadece medya ve satış ile ilgili kişilerden yetki verilmiş kişiler kullanabilir.

 

- İş arakadaşınızı facebook ta eklemeniz kesinlikle yasaktır. Yine herhangi bir aile ferdinin de diğer çalışanı eklemesi yasaktır. Bu konular tarafımızdan takip edilecektir. Tesbiti halınde gereken yapılacaktır. Aynı kural instagram twitter foursqaure gibi her türlü sosyal ağ  için geçerlidir. Tabi bu kural eşleriniz ve aile fertleriniz için de geçerlidir.

 

Şirketinizin duvarına asınız herkes görsün.

    Site içinde bulunan  şikayetlerdeki içerikten ŞikayetvarCom sorumlu değildir. ŞikayetvarCom sosyal  Tüketici hakkı bilincini savunan ve yayılmasını isteyen ücretsiz yer sağlayıcı portaldır. Tüketiciler şikayetlerini gönderebilir, şirketler cevap verebilir, tümü sitemizde yayınlanacaktır.