Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası

Kullanım Şatları, sözleşmesi

 

www.sikayetvarcom.com ‘ u kullanarak, üye olarak üyelik sözleşmesini kullanım şartlarını kabul ettiğinizi beyan etmektesiniz.

www.sikayetvarcom.com sözleşmede gerektiğinde değişiklik yapabilir ve değişikliklerin ardından yeni sözleşme yürürlüğe girer. Sözleşme takibi kullanıcının görev ve sorumluluğundadır.

İşbu sözleşme kullanıcının www.sikayetvarcom.com ‘ u kullanmaya başladığı an itibariyle ve sözleşmeyi okuması, onaylaması (kabul etmesi) ve üye olmasından sonra yürürlüğe girer. Sözleşme; üyenin üyeliğini fesh etmesi veya www.sikayetvarcom.com ‘nun üye kullanıcının üyeliğini iptal etmesine kadar geçerlidir, ancak üyeliği sürecince paylaşımlarından üyelik fesih sonrası, hukuki bir süreçte, dahi sorumludur. www.sikayetvarcom.com , gerekli gördüğü durumlarda herhangi bir gerekçe göstermeden kullanıcının üyeliğini iptal edebilir. Üye, üyeliğinin iptalinde www.sikayetvarcom.com dan bir talebinin olmayacağını, tüm dava ve talep haklarından gayrikabili rücu feragat ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Sözleşme:
İşbu sözleşmenin amacı, www.sikayetvarcom.com  ile www.sikayetvarcom.com  sitesi ve sistemini kullanacak, kullanan üye/kullanıcı arasında, sistem şartları, hükümlerini belirlemek, bağlayıcılığını ve yürürlüğünü sağlamaktır.

www.sikayetvarcom.com , tüketicilerin ürün ve hizmet alımlarında yaşadıkları sorunları, şikayetleri, tavsiye ve yorumları diğer tüketicilerle paylaştıkları bir tüketici potalıdır. Aynı zamanda www.sikayetvarcom.com , tüketicileri bilgilendirici içerik üretmekle beraber internet kullanıcılarının üye olarak firma ve markalarla ilgili ilettiği mesajları, yorumları hukuk, dilbilgisi ve ahlaki kurallara uygun hale getirip yayımlayan bir tüketici Sitesi’dir. Bu manada üye/kullanıcıların kendi yazdıkları içerikten kendileri sorumludur ve Üye, www.sikayetvarcom.com ‘nun üye içeriklerinden doğacak herhangi bir anlaşmazlıkta sorumlu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

www.sikayetvarcom.com , satın alınan mal veya hizmetle ilgili sorun yaşayan tüketicilerin mağduriyet ve şikayetlerini ilgili firmalara ileten, üretici-tüketici arasında irtibat sağlayan, tüketici şikayetleri sektöründe ilgili hizmet ve ürünlerle ilgili tüketici ve marka güvenini artırmayı hedef edinmiş, üretici-tüketici işbirliğini gözeten, anket, tavsiye ve şikayet sonrası tüketici değerlendirmeleriyle destekleyen, firmanın kendi sektörü içindeki durumunu gösteren bir tüketici referans sitesidir. Bu sözleşme, www.sikayetvarcom.com ve üye/kullanıcı arasındaki hükümleri kapsar. Üye/kullanıcı işbu sözleşmedeki hükümleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

Şartlar/Hükümler:

* Üye www.sikayetvarcom.com ‘a kayıt olurken verdiği bilgilerin doğru ve eksiksiz olacağını, bilgilerin yanlış/eksik olmasından dolayı oluşacak sorunlar sebebiyle sitenin, www.sikayetvarcom.com ‘nun, herhangi bir üçüncü şahsın uğrayabileceği tüm zararlardan mesajı, yorumu, şikayeti, resmi ve videoyu, içeriği gönderen üyenin sorumlu olacağını ve bu üyelik sözleşmesini kabul etmekle kendisi hakkında istenilen bilgilerin doğruluğunu teyit etmekle sorumlu olduğunu/olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

* Üye, www.sikayetvarcom.com  üyeliği ile ilgili tüm sorumluluğun kendisinde olduğunu kabul eder. www.sikayetvarcom.com  sistemle alakalı üye/kullanıcı ‘ya hiçbir garanti vermemektedir. Üye ve kullanıcılar tarafından sağlanan içerik, değerlendirme, yorum, tavsiye, hizmet, bilgi, resim, videonun doğruluğu üyenin sorumluluğu altındadır.Ancak üyenin yaptığı şikayete www.sikayetvarcom.com sitesi tüketicinin sorununun hızlı çözülebilmesi için şikayeti güçlendirici kelime katkısı yapabilir ve şikayeti yapan üye bunu peşinen kabul etmiştir.

Sitemize şikayet yazan kişiler aynı zamanda üyemiz ve abonemizdir.Bu sebeple de www.sikayetvarcom.com nun gönderdiği e maillere bu sözleşme ile müsade vermiştir.

* Üye/kullanıcı, www.sikayetvarcom.com ‘u sistemini kullanımında, T.C. yasasını, uluslararası sözleşmeyi veya diğer devletlerin yasalarını herhangi bir şekilde ihlal etmemeyi kabul ve beyan eder. Üye, cezai sorumluluğu gerektiren hiçbir mesaj, yorum, bilgi, resim, video, veri, yazılım iletmemeyi kabul eder.

* www.sikayetvarcom.com  kendisine iletilen tüketici şikayetlerinin çözümünü garanti etmemektedir.. Şikayetlerin çözüm mercii firma ve markalardır, dolayısıyla sorumluluk ilgili marka ve firmalara aittir.

* Üye, www.sikayetvarcom.com  gönderdiği mesajın, içeriğin, resmin, videon'un gerekli görüldüğü durumlarda www.sikayetvarcom.com redaktörleri tarafından düzenlenebileceğini, yapılan değişikliklerden ötürü bir talep ve tazmininin olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

* Üye, www.sikayetvarcom.com da olan herhangi bir içeriği onaysız, izinsiz değiştiremez, silemez.

* Üye, www.sikayetvarcom.com un çalışmasına, diğer kullanıcıların siteye ulaşmasına engel olabilecek virüs, casus program, yazılım, kod vb.. kötü amaçlı yazılım ve kodları yerleştirmeyeceğini, sistemi kendi amaç ve çıkarları için kullanmayacağını, reklam, promosyon, spam, ticari amaçlı içerik, resim, video yerleştirmemeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.

* Üye, www.sikayetvarcom.com  kullanımından doğacak her türlü sorumluluğu kabul ettiğini, www.sikayetvarcom.com ‘un  sistem kullanımından dolayı bir sorumluluğunun olmadığını, hukuki süreçte bütün zarar, mahkeme masrafları ve avukatlık ücretlerini kendisi karşılayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

* Üye, kendisini www.sikayetvarcom.com  sahibi, görevlisi, temsilcisi, servis sağlayıcısı, gibi gösteremez, kullanıcıları yanıltamaz veya bu gibi düşünmelerine meydan veremez.

* Üye, www.sikayetvarcom.com ‘dan gelen tüm bilgilendirme, bülten, kampanya, duyuru, içerik vb.. için sms ve eposta göndermesine izin verdiğini kabul eder.

* www.sikayetvarcom.com u kullanmış şahıslar aynı zamanda abone olmuşlardır www.sikayetvarcom.com sitesine. Bu kişiler bu abonelik ile beraber www.sikayetvarcom.com un ortaklaşa reklam çalışması yaptığı diğer firmaların reklam e postalarını almayı da kabul etmişlerdir bu abonelik ile.

 

GİZLİLİK POLİTİKASI

 

Gizlilik Politikası:

www.sikayetvarcom.com , üye/kullanıcı bilgilerini korumayı, 3. şahıslarla paylaşmamayı teyit eder ve kendi sorumluluğundadır. Ancak reklam çalışması yaptığı şirketler bu bilgilerden fayda sağlayabilecektir. www.sikayetvarcom.com  u kullanan kişiler bunu peşinen kabul etmişlerdir.

* www.sikayetvarcom.com üyeliği ile ilgili tüm veri ve bilgilerin güvenliği, doğruluğu, teyidi üyenin/kullanıcının sorumluluğu altındadır. Bilgilerin yanlış, eksik, hatalı, sahte olduğu durumlarda www.sikayetvarcom.com  tüm haklarını saklı tutmaktadır. 3.şahısların üye bilgilerini kullanarak yaptıkları eylemlerden kullanıcı/üye sorumludur.

* Üyeler (Bireysel ve Kurumsal Üyeler) hiçbir amaç için www.sikayetvarcom.com ve www.sikayetvarcom.com üyeliğini yasalara aykırı kullanamaz, başka kullanıcıların siteyi kullanmalarını engelleyici faaliyette bulunamaz. Bu gibi olaylarda üye bilgileri yasal mercilerle paylaşılacaktır.

* Üyeler www.sikayetvarcom.com hizmetlerinden yararlanırlarken IP adresleri kayıt altına alınmaktadır. Hukuki bir süreç söz konusu değilse, tüm üye bilgileri gizlidir ve hiçbir kurum, kuruluş ve 3.şahıslarla paylaşılmayacaktır.

* Üye'nin hesabını 3. kişilerin kullanması durumunda tüm sorumluluk üye/kullanıcıya aittir ve www.sikayetvarcom.com  sorumlu değildir, oluşabilecek zararları, mahkeme ve avukatlık masraflarını karşılayacağını kabul, taahhüt ve beyan eder.

Hiçbir durumda www.sikayetvarcom.com ‘nun sorumlu olmayacağı durumlar:

* www.sikayetvarcom.com  içeriğinin paylaşımı veya sitenin kullanımından kaynaklanan herhangi bir sebep ve zarardan, haber edilmiş olsalar dahi, sorumlu olmayacaktır.

* www.sikayetvarcom.com  sistemdeki hatalar, kusur, servis hizmeti ve içerikten kaynaklanan herhangi bir talepten sorumlu değildir.

* Üyenin www.sikayetvarcom.com  erişimi, bilgilerinin gizlilik ve güvenliği ve uğrayacağı zarardan kendisi sorumludur.

* Üyenin gizlilik ve sözleşme şartlarına uymaması durumunda tüm zarar, mahkeme ve avukatlık masrafları kendisine aittir.

* www.sikayetvarcom.com ; gerekli gördüğü, yargı mercilerinin istemesi, yasa dışı eyleme karışması ve delillerin varlığı durumunda üye detay ve bilgilerini 3.şahıslarla paylaşma hakkına sahiptir.

* Üyelerin kişisel bilgileri özeldir ve hukuki bir süreç söz konusu değilse gizli kalacaktır. www.sikayetvarcom.com , kişisel bilgileri kendi bünyesinde, müşteri profili belirlemek, istatistiksel çalışmalar yapmak, yapılan şikayetlere çözüm bulmak vb.. amaçlarla firmalarla paylaşımda bulunma hakkına sahip olacaktır.

* www.sikayetvarcom.com  üyeliği devredilemez, 3. şahıslara aktarılamaz. www.sikayetvarcom.com  tüm güvenlik önlemlerini almasına karşın oluşabilecek olumsuzluk sonucunda bilgilerin zarar görmesi ve 3. kişilerin eline geçmesi durumunda www.sikayetvarcom.com  sorumluluğu olmayacaktır.

* www.sikayetvarcom.com  kullanıcı ve ziyaretçilere ait bilgileri çerez (cookie) kullanarak elde edebilir. Üye, bu bilgilerin www.sikayetvarcom.com  tarafından kullanılacağını kabul eder.

* İşbu sözleşmenin üye tarafından kabul edilmesinden sonra mücbir sebepler dolayısıyla üye, www.sikayetvarcom.com  yükümlülüklerini yerine getirememesinden dolayı herhangi bir sorumluluğunun veya yükümlülüğünün olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 
İhtilaflar:

Taraflar işbu sözleşmeden doğan uyuşmazlıkların çözümünde, sözleşmenin bütününün veya kısımlarının uygulanmasında ve yorumlanmasında Türkiye Cumhuriyeti yasalarının ve mevzuatının geçerli olacağını kabul ve taahhüt ederler.

Üye, işbu sözleşmeden doğabilecek ihtilaflarda www.sikayetvarcom.com  bilgisayar kayıtlarının HMK 193. Madde anlamında muteber, bağlayıcı kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

Bu sözleşmeden doğan taraflar arasındaki uyuşmazlıkların çözümünde Antalya ve Konya mahkemeleri ve icra daireleri yetkili olacaktır.

 

 

 

    Site içinde bulunan  şikayetlerdeki içerikten ŞikayetvarCom sorumlu değildir. ŞikayetvarCom sosyal  Tüketici hakkı bilincini savunan ve yayılmasını isteyen ücretsiz yer sağlayıcı portaldır. Tüketiciler şikayetlerini gönderebilir, şirketler cevap verebilir, tümü sitemizde yayınlanacaktır.